KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12319049
nr 1231 9049
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Sjölandskap, signerad. 1972. Olja på duk, 69x60
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 28 januari 2019
kl 21:00:28
900 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson